JCoP Cafe’s Moderators

Senarai Moderator JCoP

Kejuruteraan Jalan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Zulakmal Hj Sufian (Pakar Rujuk Jabatan) Kejuruteraan Jalan
 2. Ir Hj Mat Rosly Mat Daud (Pakar Rujuk Jabatan) Kejuruteraan Jalan
 3. Ir Mohd Hizam Harun (Pakar Bidang Khusus) Kejuruteraan Jalan
 4. Ir Johari Emby (Pakar Bidang Khusus) Road, Traffic and Transportation Engineering (Geometric)
 5. Ir Razhiah Wahab (Pakar Bidang Khusus) Road, Traffic and Transportation Engineering (Geometric)
 6. En. Azhari Shaharuddin Hidrologi dan Perparitan
 7. Ir Hj. Othman Ibrahim Pengurusan Projek
 8. Ir Abd Rahman Salleh (Pakar Rujuk Jabatan) Rekabentuk Jambatan
 9. Ir Mohd. Shahrom Ahmad Saman (Pakar Rujuk Jabatan) Road, Traffic and Transportation Engineering
 10. Ir Siti Norleha Rasid (Pakar Rujuk Jabatan) Road, Traffic and Transportation Engineering
 11. Ir Abdul Rahman Baharuddin (Pakar Bidang Khusus) Road, Traffic and Transportation Engineering
 12. Ir Shamsuddin Sabri (Pakar Bidang Khusus) Road, Traffic and Transportation Engineering
*Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019
Senibina
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ar Hasnah Yun (Pakar Bidang Khusus) Specialised Planning and Building Design: Health Facility
 2. Ar Yong Razidah Rashid (Pakar Bidang Khusus) Sustainable Development
 3. Dr. Mohd Sabere Sulaiman (Pakar Bidang Khusus) Conservation
 4. Dr. Nor Shahrene Mohd Ibrahim Seni Bina Lestari
 5. En. Massrol Nizzam Md Salleh Seni Bina Lestari
 6. Dr. Azlina Aziz Seni Bina Lestari
 7. Pn. Zainon Jaini Reka Bentuk Perbandaran Lestari
 8. Pn. Siti Marsitah Rosly Reka Bentuk Perbandaran Lestari
 9. En. Saiful Fazli Ramli Konservasi Bangunan
 10. Ar Suzana Amat (Pakar Rujuk Jabatan) Konservasi Bangunan
 11. Ar Thulasaidas Sivasubramaniam Reka Bentuk Sejagat
 12. En. Meor Shahrullizam Sulaiman Reka Bentuk Sejagat
 13. Pn. Rahawiah Shafiei Perancangan Fasiliti Kesihatan
 14. En. Mohd Fadhlan Ahmad Perancangan Fasiliti Kesihatan
 15. En. Muhammad Zaki Abdul Manaf Reka Bentuk Hiasan Dalaman
 16. Pn. Norhasni Mohd Kasim Reka Bentuk Hiasan Dalaman
 17. En. Shamsul Nazair Mohd Yunus Multimedia Seni Bina
 18. En. Effendi Mohd Sood Multimedia Seni Bina
 19. Pn. Azlita Othman Perancangan Seni Bina Keselamatan
 20. Pn. Zarina Mohamed Nordin Perancangan Seni Bina Keselamatan
 21. Pn. Nik Farah Elina Nik Ramzi Shah Forensik Seni Bina
 22. Pn. Nor Sadilah Sadikun Forensik Seni Bina
*Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019
Kejuruteraan Geoteknik
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Abdul Hadi Abdul Aziz (Pakar Rujuk Jabatan) Kejuruteraan Geoteknik
 2. Pn. Norzani Mahmood Siasatan Tapak
 3. Ir Roslan Majid GIS (Geoteknik)
 4. En. Hisam Ahmad Kejuruteraan Geologi
 5. Ir Ismail Mohamad Kejuruteraan Geoteknik (Jalan)
 7. Ir Nor Fardzilah Abdul Rahman Kejuruteraan Geoteknik (Jalan)
 6. Ir Edayu Saleh @ Aman Kejuruteraan Geoteknik (Bangunan)
 7. Ir Fuziah Abd Rahim Kejuruteraan Geoteknik (Bangunan)
 8. Ir Eng Boon Cheng Kejuruteraan Geoteknik (Bangunan)
 10. Ir Razali Che Embi Forensik Geoteknik
 11. Ir Marzaki Faizi Mat Din Forensik Geoteknik
 12. Ir Norziaty Mohd Noor Forensik Geoteknik
 13. Pn. Nurul Azwin Junaidi Penyelaras Cawangan
*Maklumat dikemaskini sehingga 20 Ogos 2019
Kejuruteraan Awam & Struktur
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Muhammad Azman Jamrus (Pakar Rujuk Jabatan) Struktur (Awam)
 2. Ir. Mohd Noor Azudin Bin Mansor (Pakar Bidang Khusus) Struktur
 3. Ir Dr. Lim Char Ching (Pakar Bidang Khusus) Forensik
 4. Ir Mohd Azhari Mohd Salleh (Pakar Rujuk Jabatan) Struktur (Awam)
 5. Ir Abd Rahman Salleh Struktur (Jambatan)
 6. Chow Wah Awam
 7. Dr. Maziah Binti Mohammad Forensik
8. En. Ahmad Rosli Bin Abdul Rahman Cold Form Trusses
 9. Ir Mohd Azhari Bin Mohd Salleh IBS
 10. Ir Sukhaimi Marob (Pakar Rujuk Jabatan) Structural Engineering
 11. Ir Che Mimi Suriyani Ismail (Pakar Rujuk Jabatan) Structural Engineering
*Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019
Kejuruteraan Elektrik
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Siti Nor Hassan Electrical – HT/LV
 2. Ir Hamzah Ismail Power Quality
3. Ir Noor Ashikin Binti Md Tamimi Power Quality
 4. Ir Dr. Abdul Rahman Bin Mohamed Tasir (Pakar Bidang Khusus) ICT Infrastructure (Electrical)
 5. En. Ismail A. Rahim ICT
 6. Ir Zularifin Sejo ELV (Extra Low Voltage)
 7. Ir Syed Azhar Alatas Syed Ahmad ELV (Extra Low Voltage)
 8. Ir. Hizamul-Din Ab. Rahman ACAT/Gerbang Nilai
 9. Ir Mohamed Shahriman Mohamed Yunus Lightning Protection
 10. Pn. Ana Salmi Ahmad Salman Illumination
 11. Ir Hj. Baihaki Azraee (Pakar Rujuk Jabatan) Energy Efficiency and Renewable Energy
 12. Ir Mohd. Zaini Abu Hassan (Pakar Rujuk Jabatan) Energy Efficiency and Renewable Energy
*Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019
Alam Sekitar & Kecekapan Tenaga
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Pn. Roslina Hj Abdul Aziz Penyelaras Cawangan
 2. Pn. Monaliza Mohd Hassan Pembangunan Lestari
 3. Pn. Syazlin Emida Khairul Ikram Environmental Protection Works (EIA)
 4. En. Mohd Adam Abdullah pH JKR/MyCREST
 5. Pn. Rosmawati Ismail Effendi Environmental Management Plan (EMP)/Environmental Protection Works (EPW)
 6. Pn. Samsiah Omar Sistem Pengurusan Tenaga
 7. En. Yuvabalan Govindasamay Sistem Pengurusan Alam Sekitar (SPAS)
 8. En. Abdul Halim Mat Yani Green Product Scoring System
 9. Pn. Siti Rohani Suardi Energy Efficiency (EE)
*Maklumat dikemaskini sehingga 16 April 2018
Kejuruteraan Cerun
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. En. Suhaimi Jamaluddin Slope Monitoring
 2. En. Kamal Bahrin Jaafar Slope Forensic
*Maklumat dikemaskini sehingga 16 April 2018
Kejuruteraan Mekanikal
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Dr. Abdul Murad bin Zainal Abidin (Pakar Rujuk Jabatan) Energy Efficiency and Renewable Energy
 2. Ir Zulkifli bin Rashad Perkhidmatan Kepakaran
 3. Ir. Sulaiman bin Kamari Perkhidmatan Rekabentuk
 4. Ir. Hjh Aishah Hazlina Md Dean Perkhidmatan Rekabentuk
 5. Ir. Azman Ilyas Perkhidmatan Workshop
*Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019
Pengurusan Aset dan Projek
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Abdul Rahman Shamsudin (Pakar Bidang Khusus) Perancangan dan Penjadualan Projek
 2. Pn. Noraniza Mohamad Yusof Perancangan dan Penjadualan Projek
 3. Ir Yaakob Abdul Latif  (Pakar Rujuk Jabatan) Pengurusan Risiko Projek
 4. Sr Rohanis Ab Ghani (Pakar Bidang Khusus) Pengurusan Nilai
 5. En. Muhammad Khairi Sulaiman (Pakar Rujuk Jabatan) BIM
 6. En. Roslan Abd Ghani Pengurusan Prestasi Projek
 7. Sr Dr. Khairil Hizar Md Khuzaimah Pengurusan Pengetahuan
 8. Ir Syed Jaafar Idid Syed Abdyllah Idid (Pakar Rujuk Jabatan) Pengurusan Aset Menyeluruh
 9. Ir Mohd Mukhlis Jaya Abdullah (Pakar Rujuk Jabatan) Complex Technical Project Management
 *Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019
Pengurusan Penyenggaraan Jalan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. En. Shamsulakmar Abdul Munir Pengurusan Penyenggaraan Jalan
 2. En. Mohd. Elham Kasim Pengurusan Penyenggaraan Jalan
 3. Ir Sufiyan Zakaria Pavement
 4. Ir Mohd Zamry Zakariah Jambatan
 5. Pn. Badariah Mohd Saufi Geoinformatik
 6. Hj. Mohd Zaki Mohd Zain Pewartaan Jalan
 7. Pn. Ruzita Zainal Ukur Bahan
 *Maklumat dikemaskini sehingga 16 April 2018
Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Abu Harith Shamsuddin Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
 2. Sr Dr. Syamila Yaakob Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
 Kontrak dan Ukur Bahan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Sr. Amran Hj. Mohd Majid (Pakar Bidang Khusus) Adjudikasi
 2. Sr Maselawati Shamsuddin (Pakar Bidang Khusus) Dispute Resolution Consultancy
 3. Sr Abdul Halim Embong Perolehan
 4. Sr Husnan Hussin (Pakar Bidang Khusus) Anggaran Kos/Kadar Harga
 5. Sr Dr Rozina Mohd Zafian Dasar & Kontrak
 6. Sr Kalsom Hamid Perolehan dan Pentadbiran Kontrak
 7. Sr Zawiyah @ Zalina Mat Zain Perolehan dan Pentadbiran Kontrak
 8. Sr Dr. Muhammad Imran Zin Zawawi (Pakar Rujuk Jabatan) Strategic Procurement
 *Maklumat dikemaskini sehingga 25 Januari 2019