Who’s Who

Senarai Moderator JCoP Kejuruteraan Jalan Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan  1.  Ir Raziah Wahab  Geometrik Jalan  2.  Ir Johari Bin Emby  Hidrologi dan Perparitan  3.  Ir Othman Ibrahim  Pengurusan Projek  4.  Ir Ab Rahman Salleh  Rekabentuk Jambatan *Maklumat dikemaskini sehingga 27 Julai 2016 Senibina Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan  1.  Datin Ar. Hjh. Mariani Noor Suhud  Ar. Rosila Mohamed […]

Senarai Moderator JCoP

Kejuruteraan Jalan
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Ir Raziah Wahab  Geometrik Jalan
 2.  Ir Johari Bin Emby  Hidrologi dan Perparitan
 3.  Ir Othman Ibrahim  Pengurusan Projek
 4.  Ir Ab Rahman Salleh  Rekabentuk Jambatan
*Maklumat dikemaskini sehingga 27 Julai 2016
Senibina
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Datin Ar. Hjh. Mariani Noor Suhud
 Ar. Rosila Mohamed
 Ar. Ibrahim Isa
 Building Design Specialisation
  – Healthcare Facilities
  – Security & Military Facilities
  – Educational Facilities
2.  Dr. Nor Shahrene Mohd Ibrahim  Sustainable Architecture
 3.  En. Shahrum Zainal Abidin
 Ar. Yong Razidah Rashid
 Dr. Azlina Aziz
 Urban Design and Planning
  – Urban Design & Urban Planning
  – Universal Design
  – Landscape Design & Planning
 4.  En. Saiful Fazli Ramli
 Ar. Suzana Amat
 Dr. Mohd Sabere Sulaiman
 Conservation
  – Building Conservation
  – Area Conservation
  – Heritage Conservation
 5.  Ar. Rosila Mohamed  Interior Design
  – Space Planning
  – Material Resources
 6.  Hj. Abd Gaffar Abu
 Aidzil Adzahar Ahmad
 Architectural ICT
  – Architectural 3D Animation
  – Architectural Illustration
  – Architectural Building Information System Management (BIM)
 7.  Pn. Lydiana Damyati  Forensic Architecture
  – Architectural Design Inspection & Investigation
  – Architectural Quality Auditing
*Maklumat dikemaskini sehingga 3 Februari 2017
Kejuruteraan Geoteknik
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Razali Bin Che Embi Forensik Geoteknik
 2.  Ir. Abdul Hadi Bin Abdul Aziz Kejuruteraan Struktur Asas
 3.  Nur Aziaswani Abdullah Penyelaras
*Maklumat dikemaskini sehingga 04 Ogos 2016
Kejuruteraan Awam & Struktur
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Ir. Mohd Noor Azudin Bin Mansor  Struktur
 2.  Ir. Dr. Lim Char Ching  Forensik
 3.  Chow Wah  Awam
 4.  Dr. Maziah Binti Mohammad  Forensik
 5.  Ahmad Rosli Bin Abdul Rahman  Cold Form Trusses
 6.  Ir. Mohd Azhari Bin Mohd Salleh  IBS
*Maklumat dikemaskini sehingga 04 Ogos 2016
Kejuruteraan Elektrik
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Ir Siti Nor Hassan  Electrical – HT/LV
 2.  Ir Hamzah Ismail  Power Quality
 3.  Zularifin Sejo  ELV (Extra Low Voltage)
 4.  Ir. Dr. Abdul Rahman Bin Mohamed Tasir  ICT
 5.  Ir. Dr. Megat Zuhairy Megat Tajudin  ICT
 6.  Ir. Haizan Hussein Electrical – HT/LV
 7.  Ir. Mohamed Shahriman Mohamed Yunus  Lighting Protection
 8. Ir. Hizamul-Din Ab. Rahman  ACAT/Gerbang Nilai
 9.  Ir. Hj. Nizar Bin Othman  Power Quality
10.  Ir. Noor Ashikin Binti Md Tamimi  Power Quality
 11.  Ir. Mohamed Hafiz Bin Mansor  ELV (Extra Low Voltage)
*Maklumat dikemaskini sehingga 04 Ogos 2016
Alam Sekitar & Kecekapan Tenaga
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  En. Razman Bin Abdul Rashid  SPAS
 2.  Pn. Samsiah Binti Omar  SPT
 3.  Pn. Norazlina Binti Mohamad Abu  PH/MyCREST
 4.  Pn. Norinayah Bukhary Binti Ismail Bukhary  WikiGreen
 5.  Pn. Rafidah Binti Ismail  Penyelaras cawangan
*Maklumat dikemaskini sehingga 04 Ogos 2016
Kejuruteraan Cerun
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Suhaimi bin Jamaluddin  Slope Monitoring
 2.  Kamal Bahrin Bin Jaafar  Slope Forensic
*Maklumat dikemaskini sehingga 27 Julai 2016
Kejuruteraan Mekanikal
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Ir. Malek Bin Hisham  Perkhidmatan Workshop
 2.  Ir Mamat Rohizan Abdullah  Perkhidmatan Rekabentuk
 3.  Ir Gopal Narian Kutty  Perkhidmatan Rekabentuk
 4.  Ir Rokiah Salim  Perkhidmatan Kepakaran
 5.  Ir Zulkifli Rashad  Perkhidmatan Kepakaran
*Maklumat dikemaskini sehingga 21 Julai 2016
Pengurusan Aset dan Projek
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Ir Abdul Rahman Shamsudin  Perancangan dan Penjadualan Projek
 2.  Noraniza Mohamad Yusof  Perancangan dan Penjaduala Projek
 3.  Ir Yaakob Abdul Latif  Pengurusan Risiko Projek
 4.  Zawidatul Asma Mohd Ghazali  Pengurusan Nilai; Partnering
 5.  Sr. Rohanis Binti Ab Ghani Pengurusan Nilai
 6.  Abd. Rahman Ambari  BIM
 7.  Roslan Abd Ghani  Pengurusan Prestasi Projek
 8.
9.
 Sr Roznita Othman
 Khairil Hizar Md Khuzaimah
 Pengurusan Pengetahuan
 10.  Ir Hj Mohd Sabri Mat Deris  Pengurusan Aset Fasiliti
 *Maklumat dikemaskini sehingga 21 Julai 2016
Pengurusan Penyenggaraan Jalan
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.   En. Shamsulakmar Abdul Munir  Pengurusan Penyenggaraan Jalan
 2.   En. Kamaruzaman Hussen  Pengurusan Penyenggaraan Jalan
 3.   Ir Lai Khin Onn  Pengurusan Penyenggaraan Jalan
 4.   Ir Sufiyan Zakaria  Pavement
 5.   Ir Mohd Zamry Zakariah  Jambatan
 6.   Pn. Badariah Binti Mohd Saufi  Geoinformatik
 7.   Hj. Mohd Zaki Mohd Zain  Pewartaan Jalan
 8.   En. Ahmad Shabudin Matt  Ukur Bahan
 *Maklumat dikemaskini sehingga 29 Ogos 2017
Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Abu Harith Shamsuddin  Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
 2.  Syamila Yaakob  Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
 Kontrak dan Ukur Bahan
Bil.  Nama  Bidang Pengkhususan
 1.  Sr. Amran Hj Mohd Majid  Adjudikasi
 2.  Maznee Mahyuddin  Perolehan
 3.  Sr Husnan Hussin  Anggaran Kos/Kadar Harga
 4.  Dr Rozina Mohd Zafian  Dasar & Kontrak
 5.  Sr Maselawati Shamsudin  Perolehan dan Pentadbiran Kontrak
 6.  Sr Noraisah Kadirin  Perolehan dan Pentadbiran Kontrak
 *Maklumat dikemaskini sehingga 27 Julai 2016

PASUKAN KERJA CoP 2013/2014

TUGAS AHLI
KOMUNIKASI DAN PROMOSI
  1. ZAWIDATUL ASMA GHAZALI (PROKOM) – FASILITATOR
  2. SOON CHOOI MEE (PROKOM)
  3. SHARIFAH MUNA SYED MURTADZA (PROKOM)
  4. NUR WAHEEDA ISMAIL (PROKOM)
PRAKTIS DOMAIN (Best Practices & Isu) PENGURUSAN PROJEK PENGURUSAN ASET DAN FASILITI PENGURUSAN SUMBER MANUSIA PENGURUSAN STAKEHOLDER TEKNIKAL DAN PENTADBIRAN KONTRAK
1.  ABD. RAHMAN SAMSUDDIN (PROKOM)- KETUA 1.  HJ. MOHD. SABRI MAT DERIS (BPKS) – KETUA 1.  RAMLI MOHD YUSOF (BDSM) – KETUA 1.  NIK AINUN ZANARIAH NIK ABD. RASHID (CKBA) – KETUA 1.   MUHAMAD RAHIMI ABDULLAH (CKJG) – KETUA
2.  WAN IBRAHIM WAN YUSOFF (PROKOM) 2.  MD. ISA SULAIMAN (CIQ) 2.  HASHIM BUYU (BDSM) 2.  HALIMATON CHE WAN (CKBA) 2. SITI NURILAM ABU MANSOR (CKJG)
3.  YAAKOB ABD. LATIF (PROKOM) 3.  ABANG ABDUL RAHMAN YUSUF (CKE) 3.  MAS ABD. RAHMAN MAS MOHAMAD (PROKOM) 3.  ZAINAL ABIDIN SAIDUN (PROKOM) 3. ROSLI OSMAN (CKJG)
4.  HIZAMULDIN AB. RAHMAN (CKE) 4.  SUBIAH SULAIMAN(BFSB) 4.  NOORAZMAN RAMLEE (BLP) 4.  ZULKIFLE MOHAMED (JKR PAHANG) 4.   SAMILAH MAHSURI (CAW. ARKITEK)
5.  MOHD. DARUS SELAMAT (PROKOM) 5.  AZIZUL ARIFFIN (BPKS) 5.  ZAMRI MOHD. NOR (JKR KELANTAN) 5.  ROSLINA ABD. RAHMAN (CKBA) 5. HAIZAN HUSSEIN (CKE)
6.  MOHD. JAMAL SULAIMAN (KUALITI) 6.  ABU HARITH SHAMSUDDIN (BSFB) 6.  NORHAIMI MOHD. NOOR (CAW. KESELAMATAN) 6.  AZMI ABDUL HAMID (JKR WP PUTRAJAYA) 6. MOHAMAD NIZAM IBRAHIM (CKM)
7.  SELMAH AHMAD (CKK) 7.  BADARIAH MD. SAUFI (BSFJ) 7.  MOHD. ROZAIMAN SULAIMAN (BDSM) 7.  RAHMAT RASHIB (JKR JOHOR) 7. ZALINA MAT ZAIN (CKUB)
8.  SYAMILA YAAKOB (BPKS) 8.  ABDUL GHAFAR ABU (CAW. ARKITEK) 8. FARAH ABD. SAMAD (CASKT)
9.  Ar. NASRUDIN SHARKAWI (CKBA) 9. NORSHIMAH MEON (JKR SELANGOR)
10. ZUHAIRIZAN YUSOF (CKBA) 10. NOR AZIAN AZIZ (CKASJ)
11. ABU BAKAR SAID (PROKOM)
12. HJ. MANSOR IBRAHIM (CPK)
KOORDINATOR DOMAIN DR. HANNERITA MOHD ZAINAL (PROKOM) MAZIAH ABU HASSAN (BPKS) ATIKAH ZAKARIA (KOMPETENSI) DZARIF YAAKOB (CPUM) AMINAH SULAIMAN (CKJG)
ENVIRONMEN DAN KELESTARIAN CoP
  1. MOHD. DAUD HARUN (CPK)- FASILITATOR
  2. NAZARI HASHIM (PROKOM)
  3. ROZNITA OTHMAN (PROKOM)
  4. HASHIM BUYU (BDSM)
  5. ROSLAN ABD. GHANI (PROKOM)
  6. MOHD. ASHRULNIZAM ABD. RAHIM (PROKOM)
PORTAL CoP
  1. SULAIMAN MOHD. YUSOF (BPKS) – FASILITATOR
  2. ROZNITA OTHMAN (PROKOM)
  3. NG SWEE LAN(BTM)
  4. KHAIRUL HIZAR MD. KHUZAIMAH (CKUB)
  5. MEGAT ZUHAIRY MEGAT TAJUDDIN (CKE)
  6. AHMAD AZMIL MOHD. AZLAN (PROKOM)
ORGANISASI PENGETAHUAN DAN CARIAN PAKAR
  1. MUHAMMAD RAHIMI ABDULLAH (CKJG) – FASILITATOR
  2. ABD. RAHMAN AMBARI (PROKOM)
  3. HANIFA ABDULLAH (CKE)
  4. NORAISAH KADIRIN (CKUB)
  5. SITI ROHANI BAHARUDIN (BPKS)
  6. RAZDWAN KASSIM (CKM)
  7. RUZITA ZAINAL (CKASJ)
GARISPANDUAN CoP DAN PEMBANGUNAN KOMPETENSI
  1. ROZNITA OTHMAN (PROKOM) – FASILITATOR
  2. SOON CHOOI MEE (PROKOM)
  3. DR. HANNERITA MOHD. ZAINAL (PROKOM)
  4. MAZIAH ABU HASSAN (BPKS)
  5. ATIKAH ZAKARIA (KOMPETENSI)
  6. DZARIF YAAKOB (CPUM)