search
Log In
3 votes
41 views

Untuk projek tender, jelas dlm kontrak keperluan untuk disediakan Site Agent dan Pembantu (Clause No. 59)

Untuk kerja-kerja sebutharga yang melibatkan penukaran bumbung, mengecat, pembaikian am memang tiada keperluan untuk meletak Site Agent (Jurutera/ Pembantu).

Namun jika sebutharga itu adalah skop pembinaan baru sebuah bangunan yg melibatkan kerja-kerja c&s, konkrit.. adakah boleh dimasukan item "menyediakan seorang jurutera/ penyelia tapak" dalam preliminaries?

Nota tambahan

1. Penyediaan BQ/ Skop kerja sebutharga dilakukan oleh pejabat daerah/ jajahan.

in Project Management 290 points 2 3 10

1 Answer

2 votes
ada baiknya kita fahamkan role site agent & Assistant clause 59 tu. dikhuatiri disalahtafsirkan. sekadar pandangan.
2,520 points 2 7 22
...