JCoP Cafe’s Moderators

Senarai Moderator JCoP

Kejuruteraan Jalan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Razhiah Wahab (Pakar Bidang Khusus) Road, Traffic and Transportation Engineering (Geometric)
 2. Ir Abd Rahman Salleh (Pakar Rujuk Jabatan) Rekabentuk Jambatan
 3. Ir Mohd. Shahrom Ahmad Saman (Pakar Rujuk Jabatan) Road, Traffic and Transportation Engineering
 4. Ir Siti Norleha Rasid (Pakar Rujuk Jabatan) Road, Traffic and Transportation Engineering
 5. Ir Dr. Fairul Zahri Mohamad Abas (Pakar Rujuk Jabatan) Infrastructure Design Engineering (Structural Engineering – Bridge)
*Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Senibina
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ar Yong Razidah Rashid (Pakar Bidang Khusus) Sustainable Development
 2. Dr. Mohd Sabere Sulaiman (Pakar Bidang Khusus) Konservasi Bangunan
 3. Ar Zainal Mat Rais (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Interior Design)
 4. Dr. Azlina Aziz (Pakar Rujuk Jabatan) Sustainable Infrastructure and Building (Sustainable Development)
 5. Ar Suzana Amat (Pakar Rujuk Jabatan) Konservasi Bangunan
 6. Pn. Azlita Othman (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Specialised Planning & Building Design – Fasiliti Keselamatan)
 7. Pn. Rahawiah Shafiei Specialised Planning and Building Design: Health Facility
 8. Ar Hajjah Sharina Intan Abdullah Perundangan & Statutori
 9. Pn. Monaliza Mohd Hassan Seni Bina Lestari
 10. En. Massrol Nizzam Md Salleh Seni Bina Lestari
 11. Pn. Zainon Jaini Reka Bentuk Perbandaran Lestari
 12. Pn. Siti Marsitah Rosly Reka Bentuk Perbandaran Lestari
 13. Pn. Nora Liza Mohd Khalid Konservasi Bangunan
 14. Ar Thulasaidas Sivasubramaniam Reka Bentuk Sejagat
 15. En. Meor Shahrullizam Sulaiman Reka Bentuk Sejagat
 16. En. Mohd Fadhlan Ahmad Perancangan Fasiliti Kesihatan
 17. En. Mohd. Firdaus Mohd Zainol Perancangan Fasiliti Kesihatan
 18. Pn. Norhasni Mohd Kasim Reka Bentuk Hiasan Dalaman
 19. Pn. Siti Mazni Masro Reka Bentuk Hiasan Dalaman
 20. En. Shamsul Nazair Mohd Yunus Multimedia Seni Bina
 21. En. Effendi Mohd Sood Multimedia Seni Bina
 22. Pn. Zarina Mohamed Nordin Perancangan Seni Bina Keselamatan
 23. Pn. Nik Farah Elina Nik Ramzi Shah Forensik Seni Bina
 24. Pn. Nor Sadilah Sadikun Forensik Seni Bina
*Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Kejuruteraan Geoteknik
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Som Pong A/L Pichan Siasatan Tapak
 2. En. Hisam Ahmad Kejuruteraan Geologi
 3. Ir Ismail Mohamad Kejuruteraan Geoteknik (Jalan)
 4. Ir Nor Fardzilah Abdul Rahman Kejuruteraan Geoteknik (Jalan)
 5. Ir Edayu Saleh @ Aman (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Geotechnical and Slope Engineering)
 6. Ir Eng Boon Cheng (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Geotechnical and Slope Engineering)
 7. Pn. Noor Ellisza Mat Talaha Kejuruteraan Geoteknik (Bangunan)
 8. Ir Marzaki Faizi Mat Din Forensik Geoteknik
 9. Ir Khairil Hafiz Yahya Forensik Geoteknik
 10. Pn. Nurul Azwin Junaidi Penyelaras Cawangan
*Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Kejuruteraan Awam & Struktur
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Sukhaimi Marob (Pakar Rujuk Jabatan) Structural Engineering
 2. Ir Che Mimi Suriyani Ismail (Pakar Rujuk Jabatan) Structural Engineering
 3. Ir Emmy Sherina Ismail Hashim (Pakar Rujuk Jabatan) Forensic (Forensic Engineering – Civil)
 4. Ir Faizul Izuan Shaimi (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Structural Engineering)
*Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Kejuruteraan Elektrik
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir. Dr. Megat Zuhairy Megat Tajuddin (Pakar Bidang Khusus) Building Design Engineering (ICT Infrastructure)
Network System Technologies
 2. Ir. Siti Nor Hassan (Pakar Bidang Khusus) Building Design Engineering (Electrical System Engineering)
 3. Ir. Haniff Ab. Hamid (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Electrical System Engineering)
 4. Ir. Hamzah Ismail (Pakar Rujuk Jabatan) Power Quality
Electrical System Engineering
Lightning & Surge Protection System
Forensic Engineering
 5. Ir. Dr. Muhaimin Mahmud (Pakar Rujuk Jabatan) Sustainable Infrastructure and Building (Energy Efficiency and Renewable Energy)
 6. Ir Mohd. Zaini Abu Hassan (Pakar Rujuk Jabatan) Energy Efficiency and Renewable Energy
7. Ir. Saiful Zuhaimi Bin Ahmad Power Protection System & Electrical Safety
8. Ir. Muhammad Syukri Bin Khasim Biomedical Engineering
 9. Ir. Ana Salmi Ahmad Salman Illumination Engineering
 10. Ir Zularifin Sejo Security System
Audio System
Smatv & Audio Visual System
11. En. Dzulhadi Bin Sapari Data Centre And System Design
Signalling And Communication System
Telecommunication
 12. En. Mohd Ainor Bin Yahya Energy Efficiency (Electrical)
*Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Alam Sekitar & Kecekapan Tenaga
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Pn. Faizah Ibrahim Penyelaras Cawangan
 2. Pn. Intan Mosliman Urusetia Cawangan
 3. En. Zulhisham Mohamed Pembangunan Lestari
 4. Pn. Noormala Azme Environmental Protection Works (EIA)
 5. Dr. Nurul Sa’dah Bahar pH JKR/MyCREST
 6. En. Mohamad Fauzi Abas Environmental Management Plan (EMP)/Environmental Protection Works (EPW)
 7. Ir. Mohd Sudin Mat Isa Sistem Pengurusan Tenaga
 8. En. Yuvabalan Govindasamay Sistem Pengurusan Alam Sekitar (SPAS)
 9. En. Ahmad Aizat Ramli Green Product Scoring System
 10. Pn. Siti Rohani Suardi Energy Efficiency (EE)
*Maklumat dikemaskini sehingga 27 Mac 2021
Kejuruteraan Cerun
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. En. Suhaimi Jamaluddin Slope Monitoring
*Maklumat dikemaskini sehingga 9 September 2020
Kejuruteraan Mekanikal
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Ir Dr. Abdul Murad bin Zainal Abidin (Pakar Bidang Khusus) Energy Efficiency and Renewable Energy
 2. Ir Mohd Naimie Mazid (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Mechanical System Engineering))
 3. Ir Mohamed Azly Abdul Aziz (Pakar Rujuk Jabatan) Sustainable Infrastructure and Building (Energy Efficiency and Renewable Energy)
 4. Ir Dr. Norhayati Mat Wajid (Pakar Rujuk Jabatan) Sustainable Infrastructure and Building (Energy Efficiency and Renewable Energy)
 5. Ir Dr. Tuan Suhaimi Salleh (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Mechanical System Engineering)
 6. Ir Wan Shah Waliallah Wan Mat Zain @ Wan Senik (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Mechanical System Engineering)
 7. Ir Ahmad Humaizi Mohamad (Pakar Rujuk Jabatan) Building Design Engineering (Medical System Engineering)
 8. Ir. Yatim Selamat bin Latib Building Design Engineering (Medical System Engineering)
 9. Ir. Azizah binti Kassim Perkhidmatan Rekabentuk
 10. Ir Sulaiman bin Kamari Perkhidmatan Rekabentuk
 11. Ir Zailani bin Nagin Perkhidmatan Kepakaran
 12. En. Norhisham bin Launah Perkhidmatan Workshop
 13. Ir. Syed Zulkarnain Shah bin Syed Ahmad Kamal Building Design Engineering (Medical System Engineering)
*Maklumat dikemaskini sehingga 24 Disember 2021
Pengurusan Aset dan Projek
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Pn. Noraniza Mohamad Yusof Perancangan dan Penjadualan Projek
 2. Sr Dr. Rohanis Ab Ghani  (Pakar Bidang Khusus) Pengurusan Nilai
 3. Ts. Muhammad Khairi Sulaiman (Pakar Bidang Khusus) Multimedia Technical (BIM)
 4. Ir Ts. Mohd Faiz Shapiai (Pakar Rujuk Jabatan) Multimedia Technical (BIM)
 5. Sr Dr. Khairil Hizar Md Khuzaimah Pengurusan Pengetahuan
 6. Ir Mohd Mukhlis Jaya Abdullah (Pakar Rujuk Jabatan) Complex Technical Project Management
 7. Ir Dr. Mohamad Adzizulrohim Abd Malek (Pakar Rujuk Jabatan) Total Asset Management
 *Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Pengurusan Penyenggaraan Jalan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. En. Mohd. Elham Kasim Pengurusan Penyenggaraan Jalan
 2. Ir Sufiyan Zakaria Pavement
 3. Ir Mohd Zamry Zakariah Jambatan
 4. Hj. Mohd Zaki Mohd Zain Pewartaan Jalan
 5. Pn. Ruzita Zainal Ukur Bahan
 *Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Sr Dr. Syamila Yaakob Pengurusan Penyenggaraan Bangunan
*Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022
 Kontrak dan Ukur Bahan
Bil. Nama Bidang Pengkhususan
 1. Sr Amran Hj. Mohd Majid (Pakar Bidang Khusus) Adjudikasi
 2. Sr Abdul Halim Embong Perolehan
 3. Sr Dr Rozina Mohd Zafian Dasar & Kontrak
 4. Sr Dr. Muhammad Imran Zin Zawawi (Pakar Rujuk Jabatan) Strategic Procurement
 *Maklumat dikemaskini sehingga 22 Jun 2022